אחד מהצמחים המופלאים ביותר בעולם הוא הקנאביס. לקנאביס הרפואי ישנן סגולות בריאותיות רבות. רבים מאיתנו שמעו על כך שקנאביס רפואי מסייע לטיפול בתסמינים של מחלות שונות כמו אפילפסיה, סרטן, קרוהן, תסמונת פוסט טראומטית, תסמונת טורט, טרשת נפוצה, פרקינסון ואפיליפסיה. יחד עם זאת, ישנן עוד עובדות מעניינות שאולי לא ידעתם על הקנאביס הרפואי:

 

 1. בקנאביס הרפואי ישנם מעל ל-100 קנבינואידים. קנבינואידים אלו חומרים פעילים המשפיעים באופן מנטלי וגופני על האדם. ישנם שני סוגים עיקריים של קנבינואידים: THC ו-CBD. רכיב ה-THC הוא ממריץ, משפר את מצב הרוח, מעניק תחושת עירנות, מגביר את היצירתיות והריכוז, מעודד תיאבון, מפחית בחילות ומסייע לטיפול בדיכאון. בעוד שרכיב ה-CBD הוא בעל השפעה מרגיעה, הוא מפחית חרדות ומתחים, מסייע לטיפול בבעיות שינה, מפחית כאבי שרירים ומסייע לטיפול במיגרנות.
 2. ישנן מגוון שיטות לצריכת קנאביס רפואי: עישון של התפרחת הגרוסה, שאיפת החומר באמצעות מכשיר אידוי, טפטוף השמן המופק מהקנאביס על הלשון, או אכילת מאכלים הכוללים את הקנאביס (בעיקר עוגיות). צריכת הקנאביס באמצעון עישון או אידוי נחשבת לשיטה בעלת ההשפעה המהירה ביותר, אך לשיטות אחרות כמו נטילת שמן ואכילת עוגיות קנאביס ישנה השפעה לאורך זמן רב יותר משיטות עישון ואידוי.
 3. בארצות הברית ישנם יותר מ-2 מיליון אנשים שצורכים קנאביס רפואי כדי לטפל בבעיותיהם השונות. מבין 50 המדינות המרכיבות ארצות הברית, במדינת קליפורניה יש את הכמות הגבוהה ביותר של צרכני קנאביס רפואי – 915,845 אנשים. אצלנו בישראל נכון לשנת 2019, ישנם כ-50 אלף אנשים בעלי רישיון לצריכת קנאביס רפואי.
  יד רופא אוחזת עלה קנאביס ירוק מקרוב
 4. לאורך השנים התפרסמו יותר מ-20 אלף מחקרים ברחבי העולם בנושא ההשפעות של קנאביס רפואי. גם כאן בישראל נערכו מחקרים רבים בנושא, כמו מחקר שפורסם בשנת 2018 ובדק את השפעת צריכת קנאביס רפואי על ילדים אוטיסטים. המחקר מצא כי 80 אחוז מהילדים שהשתתפו במחקר דיווחו על ירידה בתסמינים הבעייתים של האוטיזם בעקבות השימוש בקנאביס רפואי.
 5. בשנת 2016 אושרה רפורמת הקנאביס הרפואי בישראל. הרפורמה מסדירה את השימוש בקנאביס הרפואי, ולפה אין הגבלה על כמות העוסקים בתחום. יחד עם זאת, יש צורך להחזיק ברישיון שניתן מטעם – יק"ר -היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות. כיום ישנן 13 חברות בישראל המחזיקות ברישיון לגידול/ייצור/שיווק של קנאביס למטרות רפואיות.
 6. בעבר לקנאביס הרפואי הייתה תדמית שלילית, ונהגו לשייך את השימוש בו לעבריינים ופורעי חוק. כיום התדמית הציבורית של הקנאביס הרפואי השתפרה פלאים ודעת הקהל לגביו הפכה לחיובית יותר ויותר במשך השנים. בסקר שנערך בשנת 1997 בארצות הברית נמצא שרק 62 אחוז מהאמריקאים חושבים כי יש לספק לסובלים ממחלות שונות קנאביס רפואי. לעומת זאת, בסקרים האחרונים שנעשו נמצא כי 83 אחוז מהאמריקאים תומכים במתן מרשם לקנאביס רפואי לחולים.
 7. קנאביס רפואי לא מסייע רק לטיפול בתופעות הלוואי של הסרטן, אלא עשוי אף למנוע אותו. מחקרים מצאו שרכיבי הקנבינואידים בקנאביס גרמו לעיכוב בגדילת התאים הסרטניים, והפחיתו את הגעתם לריאות. ייתכן כי בעתיד עולם הרפואה יצליח למצוא תרופה לסרטן המבוססת על קנאביס.
 8. עד היום אין תרופה קונבנציונלית שמצליחה לדמות את ההשפעה של הקנאביס. חוקרים בעולם ניסו לפתח כדור עם השפעה דומה לזו של הקנאביס אך טרם הצליחו במשימה. לקנאביס ישנם רכיבים ייחודים שאין באף צמח אחר.
 9.  ישנם שני זנים עיקריים לקנאביס הרפואי: סאטיבה ואינדיקה. לכל זן ישנה השפעה שונה, ולכן חשוב להיוועץ עם הרופא ועם הרוקח לפני השימוש.

 

שירות הלקוחות שלנו פה בשבילכם
מזומנים ליצור עימנו קשר, נשמח לענות ולסייע
לייעוץ אישי
התקשרו עכשיו : 077-8208209

או השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם: