סינון מוצרים מציג 27 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

מידע שכדאי לדעת

פוסט טראומה, הידועה גם בשם הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD), היא הפרעת חרדה הנגרמת בעקבות חשיפה לאירוע טראומטי כמו תאונה, מוות של אדם קרוב, מלחמה, תקיפה ואסון. מחצית מהאוכלוסייה הכללית יחוו בחייהם טראומה כלשהי, ומרביתם יעברו עיבוד תקין ונורמלי של האירוע שיהפוך עם הזמן לזיכרון. אלא שבקרב 9 אחוז מהאוכלוסייה, הטראומה תהפוך להפרעת דחק פוסט טראומטית המשבשת את איכות חייו של הסובל ממנה.

ההתמודדות עם הפרעת דחק פוסט טראומטית כוללת סיוטים ונדודי שינה, פלאשבקים אל האירוע הטראומטי, זיכרונות מכאיבים מהאירוע, תחושת מצוקה כאשר דבר מה מזכיר את הטראומה והימנעות ממקומות, חוויות ואנשים שעלולים להזכיר את האירוע הטראומטי. בנוסף לכך, אנשים שסובלים מפוסט טראומה נוטים להתפרצויות זעם, רגזנות ומתקשים להתרכז.

 

כיצד קנאביס מסייע לפוסט טראומה?

ישנם מחקרים רבים התומכים בתועלת של הקנאביס הרפואי בטיפול בפוסט טראומה. הקנבינואידים (CBD) המצויים בקנאביס משפיעים באופן מנטלי ויוצרים תחושת רוגע ושלווה. הם מפחיתים חרדות ותורמים לשינה טובה יותר. בכך, שימוש בקנאביס מסייע לטיפול בתסמיני הפוסט טראומה ומקטין את עוצמתם.

מחקר שנערך בשנת 2014 מצא כי לאחר שימוש בקנאביס, תסמיני החרדה של הסובלים מפוסט טראומה פחתו ב-75 אחוז. הקנאביס סייע להפחתת סיוטי הלילה של המשתתפים, שיפר את מצב רוחם ומנע התקפי חרדה. תוצאות הטיפול בקנאביס היו טובות יותר לעומת הטיפול הקונבנציונלי. כמו כן, בניגוד לתרופות פסיכיאטריות שנהוג לרשום לסובלים מפוסט טראומה, הקנאביס לא גרם למטופלים לתופעות לוואי.

מחקר שנערך באוניברסיטת חיפה, מצא שכאשר נעשה שימוש בקנאביס בתוך זמן קצר לאחר האירוע הטראומטי, ניתן למנוע את ההפרעה הפוסט טראומטית ואת הנזקים שלה.

החל משנת 2014 משרד הבריאות אישר שימוש בקנאביס רפואי לטיפול בהפרעת דחק פוסט טראומטית. הזכאים לטיפול הם אנשים שמיצו שני טיפולים תרופתיים למשך חודשיים לפחות, שאין להם היסטוריה של שימוש לרעה בסמים, עם נפשי ופלילי נקי, עם הגדרת נכות של לפחות 30 אחוז וכאלה שסובלים מפוסט טראומה במשך לפחות 3 שנים.

אצלנו בבית המרקחת ״יו פארם״ מחכים לכם צוות רוקחים מיומן, מנוסה ומקצועי, שישמח להעניק לכם שירות אדיב, יחס אישי ולענות לכם על כל שאלה לגבי צריכת קנאביס רפואי.