סינון מוצרים לא נמצאו מוצרים!
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

לא נמצאו מוצרים התואמים את בחירתך.

מידע שכדאי לדעת

אוטיזם היא הפרעה בהתפתחות הנוירולוגית הבאה לידי ביטוי בקשיים והפרעות בתחומים חברתיים, בתקשורת ובשפה. התסמינים לאוטיזם הם קושי ביצירת קשרים בין אישיים, קושי בהבעת רגשות והבנה של הבעות פנים, קשיים בהתפתחות הרגשית ובעיות בויסות החושי (חוסר רגישות לכאב או ההפך – עודף רגישות למגע). הלוקים באוטיזם סובלים מהפרעה בדיבור כבר מגיל צעיר, הבאה לידי ביטוי באוצר מילים קטן, שגיאות דקדוק, הימנעות משאילת שאלות ובמקרים קיצונים הלוקים באוטיזם לא ידברו כלל. תסמינים נוספים לאוטיזם הם התנהגות חזרתית, כמו נענוע חוזר ונשנה של הרגליים וכן בעיות קורדינציה.

 

ניתן להבחין בתסמיני אוטיזם כבר בשלוש שנותיו הראשונות של הילד. הגורמים לאוטיזם הם גורמים גנטיים ותורשתיים וגורמי סביבה כמו זיהומים במהלך ההריון. לפי ארגון הבריאות העולמי, 1 מתוך 160 אנשים לוקה באוטיזם. השכיחות לאוטיזם בקרב בנים גדולה פי ארבעה מהשכיחות של ההפרעה בקרב בנות.

 

כיצד קנאביס מסייע לטיפול באוטיזם?

כיום אין טיפול תרופתי מוכח לאוטיזם, אך בשנים האחרונות נמצא כי קנאביס רפואי מסייע לשיפור ההפרעה. לפי מחקרים שנערכו בתחום, החומרים הקנבינואידים (CBD) שבשמן הקנאביס תורמים לפעילות מוחית תקינה. ה-CBD מסייע בשיפור פעילות קולטני המוח – cb1 ו-,cb2 האחראים לשחרר חסימות במערכת העצבים. מחקרים מצאו כי לאחר שילדים השתמשו בשמן קנאביס, חלה הפחתה משמעותית בתסמיני האוטיזם מהם הילדים סובלים.

 

כך למשל, מחקר אמריקאי שנערך ב-2018 בקרב 120 ילדים הלוקים באוטיזם, מצא כי לאחר השימוש בקנאביס הרפואי, התקפי הזעם של הילדים פחתו ב-61 אחוז, התקפי חרדה פחתו ב-39 אחוז ובעיות התקשורת של המשתתפים במחקר פחתו ב-47 אחוז.

 

מחקר ישראלי אחר שבדק את השפעת הקנאביס על ילדים הלוקים באוטיזם, מצא גם הוא שיפור משמעותי בהתנהגות הילדים. 80 אחוז מהורי המשתתפים העידו על ירידה בהתנהגות הבעייתית של ילדיהם, כמעט מחצית דיווחו על שיפור בתקשורת הבין אישית ו-40 אחוזים טענו כי חל שיפור בהתקפי החרדה מהם סבלו הילדים.

 

אם ילדכם לוקה באוטיזם התיעצו עם הרופא לגבי טיפול בקנאביס רפואי. אנו בבית המרקחת ״יו פארם״, מציעים שני קנאביס המסייעים לטיפול באוטיזם. צרו עמנו קשר ואנו נשמח לענות על כל שאלה לגבי המוצרים שלנו.