סינון מוצרים מציג 12 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

מידע שכדאי לדעת

אפילפסיה היא הפרעה נוירולוגית הגורמת לפעילות חריגה ועודפת של תאי עצב במוח. ההפרעה מאופיינת בפרכוסים חוזרים ונשנים המתרחשים מבלי שניתן לצפות אותם מראש. ההתקפים עשויים להיות קצרים או ארוכים. אפילפסיה נגרמת כתוצאה מגורמים גנטיים ומגורמים סביבתיים כגון פגיעות ראש, שבץ, גידולים בראש, מומים מולדים וזיהום במערכת העצבים המרכזית.

אנשים הסובלים מאפליפסיה הם בסיכון מוגבר למוות. ההפרעה מובילה לבעיות פסיכולוגיות קשות בקרב הסובלים ממנה כתוצאה מהסטיגמה השלילית הקיימת על הפרכוסים. חולי אפילפסיה עלולים לחוות דיכאון, בידוד חברתי וכתוצאה מכך אף לשים קץ לחייהם. הסיכון להתאבדות בקרב חולי אפילפסיה הוא גדול פי 2 עד שישה בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. בנוסף לכך, נמצא כי לקויות למידה שכיחות יותר בקרב חולי אפילפסיה.

 

כיצד קנאביס יכול לסייע בטיפול באפילפסיה?

עדיין לא נמצאה התרופה שתרפא אפילפסיה, אך ישנם טיפולים תרופתיים המסייעים לשלוט בהתקפי הפרכוסים. ב-70 אחוז ממקרי האפילפסיה הטיפול התרופתי נמצא כיעיל, אך ישנם מקרים קשים שבהם הטיפול התרופתי אינו עוזר. כאשר חולה אפילפסיה התנסה בלפחות חמישה טיפולים שנכשלו, הוא יכול לקבל טיפול באמצעות קנאביס רפואי.

מי שחשפה לעולם את התועלת הרבה של שמן הקנאביס בטיפול באפילפסיה, היא ילדה אמריקאית ששמה שרלוט פיגי. שרלוט סבלה מתסמונת דרוואט, צורת אפילפסיה נדירה, בה אובחנה בגיל שלושה חודשים. היא עברה מאות התקפים ביום, והטיפולים התרופתיים שקיבלה לא שיפרו את מצבה. לאחר שצרכה שמן קנאביס העשיר ברכיב הקנאבידיול (CBD), חלה ירידה משמעותית בכמות ההתקפים שעברה. סוף סוף יכלה שרלוט לדבר, לשחק ולאכול כמו בני גילה.

מחקר שנערך בשנת 2013 בקרב 19 חולי אפילפסיה, מצא גם הוא כי הקנאביס מסייע להפחתת ההתקפים. לאחר השימוש בשמן הקנבאיס, שני חולים דיווחו על כך שלא חוו התקפים בכלל, שמונה דיווחו על ירידה של שמונים אחוז בכמות התקפים, ושישה חולים דיווחו על ירידה של 25-30 אחוז בתדירות התקפי האפילפסיה.

מאז נערכו מחקרים רבים שהוכיחו את היעילות בשימוש בקנאביס רפואי לחולי אפילפסיה.

טרם ידוע כיצד הקנאביס הרפואי מפחית את ההתקפים, אך מחקרים רבים מוכיחים כי מדובר בטיפול יעיל שעשוי לשפר משמעותית את חייהם של החולים.

אם גם אתם או ילדיכם סובלים מאפליפסיה, וקיבלתם אישור לשימוש בטיפול בקנאביס רפואי, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נשמח להתאים לכם מוצר אשר יעזור לכם בצורה מיטבית.