סינון מוצרים מציג 16 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

מה אתם יודעים על קנאביס לתסמונת טורט?

תסמונת טורט הינה הפרעה נוירו פסיכיאטרית שמתפרצת לרוב בתקופת הילדות. התסמונת באה לידי ביטוי בטיקים מוטוריים כמו מצמוץ, תנועות של הגפיים, הלסת, הצוואר או הכתף, ובטיקים קוליים כגון נהימות, קולות כחכוח וקולות רחרוח. ישנו מיתוס לפיו הסובלים מתסמונת טורט נוהגים לקלל ללא שליטה ולדבר גסויות, אך תופעה זו נחשבת לקיצונית ומתרחשת רק בקרב 10 אחוז מהחולים.

תסמונת טורט עשויה להתפתח כתוצאה מחוויה טראומטית כמו מוות במשפחה או התעללות מינית. גורמים נוספים לתסמונת טורט הינם נטייה גנטית העוברת בתורשה וגורמי סביבה כגון פגיעת ראש, פגיעה ברחם וסמוך ללידה, חוסר איזון כימי במוח וזיהומים.

ילדים ומבוגרים המתמודדים עם תסמונת טורט עלולים לחוות נידוי חברתי, חוסר ביטחון עצמי ודיכאון. בנוסף, מחציתם סובלים מהפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, הפרעות שינה והפרעת התנהגות.

 

כיצד קנאביס רפואי מסייע לטיפול בטורט?

עד היום לא נמצאה תרופה לטיפול בתסמונת טורט. יחד עם זאת, ישנן דרכי טיפול שאמורות לסייע בהפחתה של הטיקים כמו תרופות אנטי פסיכוטיות, תרופות אלפא אדרנרגיות וטיפול התנהגותי קוגניטיבי. כאשר הטיפולים אינם מסייעים לאדם המתמודד עם טורט, ניתן לפנות לרופא לקבלת מרשם לקנאביס רפואי.

 

מחקרים רבים תומכים בטענה כי קנאביס מסייע להפחתת התקפי הטיקים. במסגרת מחקר שהתקיים במחלקה הפסיכיאטרית של בית החולים טאורנגה בניו זילנד, קיבלו מטופלים במשך חודש שמן קנאביס. בתום הניסוי, המשתתפים העידו כי תדירות הטיקים הקוליים והמוטוריים פחתה באופן משמעותי.

מעבר לכך, נמצא כי רכיב ה-CBD בקנאביס תורם לתחושת רוגע ושלווה, וכך מפחית את הלחץ שעלול להגביר את הופעתם של הטיקים.

אחד מהמקרים המפורסמים המעידים על תועלת הקנאביס בטיפול בטורט, הוא סיפורו של נער בן 17 שהתראיין לתכנית ״שאיפות גדולות״ בהנחייתו של אברי גלעד. הנער סיפר כי בעבר הוא סבל מ-100 טיקים בשעה, ולאחר שהחל לצרוך קנאביס תדירות הטיקים פחתה והוא נהנה מארבע שעות ללא כל טיקים. הקנאביס לדבריו שיפר משמעותית את חייו.

אנו בבית המרקחת ״יו פארם״ מציעים מוצרי קנאביס לטיפול בתסמונת טורט. המוצרים מאושרים כולם על ידי משרד הבריאות ואנו נשמח לספק לכם את המוצר המתאים עבורכם ובהתאם לרישיון שהונפק לכם.