סינון מוצרים מציג 15 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

קנאביס כמסייע לטיפול במיגרנות

מיגרנה היא כאב חד המופיע לרוב בחצי אחד של הראש. לעומת כאב ראש רגיל, מיגרנות הן אינטנסיביות יותר ועלולות להגביל מאוד את הפעילות. במקרים מסוימים המיגרנה אף גורמת לחוסר תפקוד מוחלט. המיגרנה לעיתים מלווה בבחילות, הקאות ורגישות לרעש ואור. אנשים הסובלים ממיגרנה עלולים אף לחוש חולשה או שיתוק בחצי הגוף.

התקף מיגרנה יכול להימשך בין שעתיים ועד שלושה ימים במקרי קיצון. הגורמים להתפתחותה של מיגרנה הם רעש ואורות חזקים, ריחות מסוימים, מתח נפשי, בעיות שינה ומחזור. בנוסף, נמצא כי אכילת מאכלים מסוימים כמו שוקולד וגבינה, עלולים להגביר את תדירות התקפי המיגרנה.

הטיפול במיגרנות הוא טיפול תרופתי ממשפחת הטריפטנים. התרופות הקונבנציונאליות אינן תמיד יעילות בטיפול במיגרנה ועלולות לגרום לתופעות לוואי רבות: תחושה חולשה, סחרחורת ולחץ בחזה. בנוסף לכך, התרופות האלו עלולות לגרום להתמכרות לכדורים.

 

כיצד קנאביס מסייע לטיפול במיגרנות?

מחקרים מצאו כי צריכת קנאביס רפואי משפרת באופן משמעותי את מצבם של אנשים הסובלים ממיגרנות. כך לדוגמה, מחקר שנערך באוניברסיטת קולורדו בארצות הברית בין השנים 2010 ל-2014, מצא כי תדירות התקפי המיגרנה בקרב המשתתפים פחתה בעקבות צריכת קנאביס. מתוך 121 משתתפים, 103 מהמטופלים דיווחו על הפחתה מסוימת בתדירות המיגרנות, כש-14 מהם העידו כי מאז שהחלו לצרוך קנאביס הם אינם סובלים ממיגרנות. החוקרים אף ציינו כי השפעת הקנאביס על המיגרנות הייתה יעילה יותר כאשר המטופלים צרכו את הקנאביס באמצעות עישון ולא באמצעות אכילה.

מחקר נוסף שנערך בשנת 2017 מצא כי המשתתפים שסבלו ממיגרנות דיווחו על ירידה של 55 בכאב לאחר צריכת הקנאביס. מעבר לכך, הם לא סבלו מתופעות לוואי שנפוצות לאחר נטילת תרופות קונבנציונליות לטיפול במיגרנה.

חוקרים משערים כי רכיב הקנאבידיול (CBD) שבקנאביס הוא זה שתורם להפחתה בהתקפי המיגרנות. לפי ההשערה, כאשר ישנה בעיה בפעילות המערכת האנדוקנבינואידית בגוף, מתרחשת מיגרנה. CBD מסייע ליצירת איזון בפעילות האנדוקנבינואידית וכך מסייע לטיפול במיגרנה.

אם גם אתם סובלים ממיגרנות וקיבלתם אישור לטיפול בקנאביס רפואי, אתם מוזמנים ליצור עמנו ב"יו פארם" קשר, לקבל ייעוץ  ובנוסף אנו נשלח לכם את מוצרי הקנאביס לטיפול במיגרנות עד לפתח ביתכם.