סינון מוצרים מציג 15 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

מידע שכדאי לדעת

סרטן הוא שם כללי למחלות שבהן התאים בגוף מתחלקים בצורה לא מבוקרת. הצטברות התאים גורמת לגידול סרטני ובמקרים מסוימים התאים ינדדו למקומות אחרים בגוף ויצרו גרורות. ישנם סוגים רבים של סרטן כמו סרטן המוח, סרטן השד, סרטן ריאות, סרטן הדם (לוקמיה) וסרטן הערמונית ועוד.
ישנה חשיבות רבה לגילוי מוקדם של סרטן, משום שכאשר סרטן מתגלה בשלבים מאוחרים הוא לרוב אינו ניתן לריפוי ועלול לגרום למוות.

הגורמים לסרטן הם גורמים כימיים כמו עישון וחשיפה לפיח, גורמים פיזיקליים כמו חשיפה לקרינה (קרני רנטגן או קרינה בכורים גרעינים), גורמים נגיפים וחיידקים (נגיף הצהבת למשל ידוע כגורם לסרטן הכבד), גורמים הורמונליים וגורמים סביבתיים כמו זיהום אוויר.

הטיפול במחלת הסרטן הוא ארוך ומורכב. דרכי הטיפול בסרטן, כמו הקרנות וכימותרפיה, עלולות לגרום לתופעות לוואי קשות ולנזקים בלתי הפיכים בקרב החולים.

 

כיצד קנאביס מסייע לחולי סרטן?

הקאנביס עשוי לסייע לחולי סרטן רבים בהתמודדות עם המחלה. מחקרים מצאו כי רכיב ה-THC בקנאביס הגורם לתחושת אופוריה, מסייע למטופלים בשיפור מצב רוחם, מקל על הקשיים הנפשיים של החולים שנוצרים בעקבות המחלה ומפחית דיכאון.

בנוסף לכך, הקנאביס מסייע בשיכוך כאבים עמם מתמודדים חולי הסרטן. הוא מסייע בהפחתה משמעותית של תופעות הלוואי הנלוות לטיפול הכימותרפי כמו בחילות והקאות. בנוסף לכך, חולי סרטן שנאלצים ליטול תרופות המפחיתות תיאבון, עושים שימוש בקנאביס משום שהוא מעורר תיאבון וכך הוא מונע תת משקל.

הקנאביס משמש כדרך להתמודדות עם תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה, אך מחקרים מצאו כי הוא עשוי לרפא את מחלת הסרטן. מחקר שפורסם בכתב העת לפרמקולוגיה מולקולרית ועסק בלוקמיה, הראה כי רכיבי הקנבינואידים שבקנאביס גרמו לעיכוב בגדילה של התאים הסרטניים. מחקר אחר מצא שרכיבי ה-THC וה-CBD שבקנאביס עיכבו והפחיתו את הגעתם של תאי הסרטן לריאות. המחקרים בתחום אמנם נמצאים בחיתוליהם, אך ייתכן כי בעתיד תימצא תרופה לסרטן המבוססת על קנאביס.

אנו בבית המרקחת ״יו פארם״, מספקים קנאביס עבור חולי סרטן לכל רחבי הארץ. צוות הרוקחים המיומן שלנו ישמח לענות לכם על כל שאלה ולייעץ לכם לגבי צריכת קנאביס רפואי.