סינון מוצרים מציג 11 תוצאות
עוצמת השפעה (אחוז THC)
עוצמת השפעה (אחוז CBD)
בחירה לפי זן
בחירה לפי מצב רפואי
בחירה לפי יצרנים
סדר לפי

קנאביס לפרקינסון

פרקינסון היא מחלה ניוונית חשוכת מרפא. היא מאופיינת בהפרעות מוטוריות, נוקשות שרירים, ירידה והאטה בתנועה, חוסר יציבות בהליכה, רעד לא רצוני המתגבר בזמן עייפות ומתח נפשי וכן הפרעות בשיווי המשקל. כאשר המחלה מתדרדרת, חולי הפרקינסון עלולים לסבול גם מקשיים בדיבור. מחצית מחולי פרקינסון סובלים גם מדמנציה (אובדן זיכרון) ומחשיבה איטית.

 

מחלת הפרקינסון נובעת מתפקוד לקוי בגרעיני הבסיס במוח, האחראים על ניהול אוטומטי של תנועות הגוף. המוליך העצבי דופמין, שתפקידו לבקר את התנועה, נמצא כחסר או פגום בקרב חולי פרקינסון. חוקרים משערים כי הגורמים למחלה הם גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים כתוצאה מחשיפה לרעלים. הגיל הממוצע שבו מתחילה המחלה הוא 57.

 

כיצד קנאביס מסייע לטיפול בפרקינסון?

כאמור מחלת הפרקינסון היא מחלה שטרם נמצא לה מרפא. ישנם טיפולים תרופתיים שמטרתם לעכב מעט את תסמיני המחלה ולסייע למטופלים לשמור על שגרת חיים. יחד עם זאת, אותם טיפולים קונבנציונלים עלולים לגרום לתופעות לוואי כמו בחילות, סחרחורות, עייפות, תת לחץ דם, הזיות ובלבול. בשל תופעות לוואי אלו, ישנם חולים רבים המעדיפים לצרוך קנאביס רפואי שאינו גורם לתופעות לוואי.

 

מחקרים מצאו כי קנאביס רפואי מסייע לשיכוך הכאבים מהם סובלים חולי פרקינסון. רכיבי ה-CBD שבקנאביס מפחיתים נוקשות שרירים ואת הרעידות האופייניות למחלה. בזכות ההשפעה החיובית של הקנאביס על הרפיית השרירים, נמצא כי חולי הפרקינסון מצליחים לבצע פעילויות מוטוריות בקלות רבה יותר. הקנאביס אף מפחית תופעות לוואי של תרופות קונבנציונליות לפרקינסון, כמו דיסקינזיה (תנועות בלתי נשלטות ובלתי רצוניות).

 

הטיפול בקנאביס רפואי לחולי פרקינסון ניתן לרוב באמצעות עישון. חולי פרקינסון שאינם מסוגלים להחזיק סיגריה בשל התקדמות המחלה, יכולים לקבל את הטיפול באמצעות מזון או מכשיר אינהלציה.

 

חולי פרקינסון זכאים לקבלת טיפול בקנאביס רפואי כל עוד הטיפול הקונבנציונאלי לא הועיל להם, ואם הם טופלו במשך שנה לפחות בטיפול אנטיפרנקסוני. ההמלצה לקבלת טיפול בקנאביס רפואי ניתנת על ידי נוירולוג שמתחייב לבצע מעקב על הטיפול בכל שלושה חודשים.

 

לאחר אישור קבלת הטיפול בקנאביס רפואי, אנו בבית המרקחת "יו פארם" נשמח לעזור ביעוץ ובהנפקה של הקנאביס לרווחת המטופל. ניתן לבצע משלוחים לכל הארץ.